ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6445103
*
nr 644 5103
Spegel
höjd: 110
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2010
kl 20:11:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 20:46:40
1
100 kr
5/6 11:18:48
2
500 kr
7/6 19:21:48
3
300 kr
7/6 19:22:07
3
400 kr
7/6 19:22:33
3
500 kr
7/6 19:54:23
4
550 kr
7/6 19:57:49
2
600 kr
7/6 19:59:40
4
650 kr
7/6 20:02:15
2
Vinnande bud
7/6 20:06:02
4
750 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 644 5103
Spegel
höjd: 110
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/6 20:46:40 | 1 | 100 kr |
5/6 11:18:48 | 2 | 500 kr |
7/6 19:21:48 | 3 | 300 kr |
7/6 19:22:07 | 3 | 400 kr |
7/6 19:22:33 | 3 | 500 kr |
7/6 19:54:23 | 4 | 550 kr |
7/6 19:57:49 | 2 | 600 kr |
7/6 19:59:40 | 4 | 650 kr |
7/6 20:02:15 | 2 | Vinnande bud |
7/6 20:06:02 | 4 | 750 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02